Návody

Dark Poeta

Popis cesty

Tato instance má tři vstupy, jeden pro rasu Elyos, který se nachází v blízkosti Kishar Observatory v Heironu, druhý pro rasu Asmodian, nacházející se přímo ve vesnici Hoarfrost Shetler a třetí, společný pro obě rasy, který je přímo v Eye of Reshanta v blízkosti Divine Fortress. Vstup do Dungeonu má podobu takovéhoto artefaktu a to v případě všech tří vstupů. Jestliže se rozhodnete do Dark Poety vyrazit doporučuji nebrat si do party dva lidi stejné class, neboť zlaté anuhart itemy, které lze zde dropnout jsou vázané právě na class.


Po vstupu do instance se objevíte v oblasti The Wilderness (pro Elyos znalé Poety je to v blízkosti startovní lokace), kde se nacházejí balaurští mobové (v této oblastí dávají 24b za mobku). Nejsnažší je dojít k cestě a jít směrem k ruinám vesničky Akarios. Před vstupem do vesnice by bylo dobré povšimnout si elitky Anuhart Kurinark (dává 186b). Pak se můžete směle vydat do ruin, kde na vás čeká první boss Spiritmaster Atmach (456b), který má šanci na drop zlatých šperků a štítů.


Tip: Po vstupu do vesnice je dobré držet se levého kraje a při něm dojít až za ruiny domu, v němž je právě Spiritmaster Atmach, při troše šikovnosti se tak lze zbavit ostatních balaurských mobů, které cestou naagrujete. Poté se dá ven za dům vytáhnout i samotný boss.


Nyní se můžete vydat z vesnice pryč. Cestou si můžete povšimnout moba Anuhart Tearlach (dává 162b). Jamile vyjdete z vesnice otočte se doleva a říčkou až přímo k Marabata lake, kde na vás čekají tři další bossové. Celé jezero je rozděleno mezi tři Marabaty (Marabata of Strenght, Marabata of Aether a Marabata of Poisoning – každý dá 318b). Při zabíjení Marabaty, je hodně důležité dávat si pozor, kam šlapete, neboť v těsné blízkosti bosse se nacházejí tzv. ControllerA a ControllerB, které dávají všemu, co se přiblíží nebo stojí velmi blízko dmg v řádu tisíců (možná lepší je zničit, což není těžké a z každého dostanete 11b). Jakmile bosse zabijete, nebo při cestě mezi nimi, bych vám doporučil zajít do oblasti, kde stávala Agerova Farma (Asmodianům se omlouvám, ale Elyos ví), mezi běžnými moby, tam naleznete i čtyři kapitány – dva Anuhart Scalewatch Captain a dva Anuhart Drakeblade Captain (každý z těch čtyř dá 186b). Tím zajímavé bodové zisky v této oblasti končí a je nejvyšší čas pokračovat ve vaší cestě skrz Dark Poetu. Z jezera se vraťte na cestu směřujte do oblasti The Lost Forest.

V oblasti toho lesa se nacházejí kromě klasických balaurských mobů i tzv. Spectral mobové (12b za kus). Kromě nich se zde nacházejí i dva stromoví bossové Noah’s Furios Shade, který se nalézá nalevo od cesty, po které jdete a Spectral Elim Elder, který je naopak na pravé straně na hranici lesa a oblasti Dragint Plantation. 

Tip: Při zabíjení stromů si dejte pozor, při zabíjení je nejlepší držet healera co nejdál to půjde a tank (ať už templar nebo gladiator) si musí dát pozor jakým směrem stojí. Oba tito bossové dávají, krátký fear, který v případě, že vás pošle mezi moby může mít katastrofální následky.

V oblasti Dragint Platation narazíte na nové moby a to Black Branch Dragint (40b za kus) a Mutating Dragint (30b/ks) a balaurským elitám je od této oblasti zvednuté bodování (nyní dávají 30b za kus) a některé z nich jsou spojené s q na třetí greater stigmu. Odsud vedou dvě cesty ta západní na Darkspore Road a ta východní do The Drana Fields a tou byste se měli vydat.
V oblasti The Drana Fields se nacházejí tři bossové v podobě velkých brouků a to Spaller Rakanatra, Spaller Dhatra a Spaller Echtra (každý z nich vám dá 786b). Co se této oblasti týká, nyní se poprvé setkáte s Thrally, což jsou menší velmi nepříjemné mobky (které nepotěší ani bodovým ohodnocením 18b/ks) a kromě nich, ale určitě stojí za povšimnutí jistý druh zdejší květiny tzv. Drany (které lze zabít jednou ranou a dostanete 48b).

Tip: Nejjednodušší body jsou právě přes Drany, celkem by jich v oblasti mělo být něco málo přes 20(já napočítal 21) a to už je pěkná nálož bodů.

Ve chvíli, kdy zabijete třetího brouka, nejčastěji se nakonec nechává Spaller Echtra, se můžete vydat po cestě směrem na Darkspore Road. Než se však k samotné cestě dostanete pozor, v cestě vám bude bránit větší množství Balaurů.
Vchod na Darkspore Road brání dvě brány, Ballaur Baricade (156b každá), do nichž smí útočit pouze fyzické classy útokem nablízko. Brány rezistují magické útoky a dávají blízko stojícím dmg. V Darkspore Road naplno oceníte classy s plošným dmg. Oblast cesty je plná skupin tzv. houbiček Mutated Fungie (21b za kus). Tyto „houbičky“ jsou nebezpečné obrovským dmg, ale mají malou výdrž, proto někoho s plošným dmg, který dokáže celou skupinu rychle zničit. Za celou tuto oblast lze nastřádat okolo 2200 bodů.
Nyní máte před sebou vstup do Timolia Mine. Předposlední oblast, kterou musíte projít za kýženou odměnou. Kousek za vstupem máte odbočku doleva. Zde by opět měli zbystřit ti, kteří dělají třetí greater stigma q, po zničení Huge Drana (156b) se vydejte cestou vzhůru, kde stojí Professor Hewahewa (204 - jehož deník je potřeba právě ke třetí greater stigmě). Bacha na professora, obzvláště na jeho skill, který vás přemění ve slepice. Po jeho zabití se vraťte na hlavní cestu a dojděte až ke kruhové místnosti, kde je Telepathy Controller (786b). Pozor kolem tohoto bosse jsou na zemi čtyři kruhy dávající obrovský dmg, těm kruhům se musíte stůj co stůj vyhnout.

Tip: U tohoto bosse je nejlepší stoupnout si mezi dva kruhy. Avšak musíte dávat velký pozor, boss občas hodí skill, kterým vás hodí na jiné místo a kruhy mají schopnost si vás přitáhnout, ihned jak to udělají, odskočte zpátky mezi ně. Pro lidi AFK zde není místo.

Pokud se vám podaří „vejce“ (jak se tomuto bossovi přezdívá) zabít nebo pokud si netroufáte, můžete jít dál. Po krátké cestě bludištěm Timolia Mine se před vámi otevře sál v němž jsou čtyři bosové. Tři z této čtveřice tvoří tzv. generátory, Main Power Generator po pravé straně, Auxiliary Power Generator uprostřed a Emergency Generator při levé straně (každý 372b). A konečně poslední boss Brigade General Anuhart (dá 954b). Právě nyní oceníte spiritmastera, pokud jste si ho vzali do group. Neboť Anuhart nahazuje poměrně dlouhotrvající štít, který mu spiritmaster může shodit.

Zabitím generála Anuharta jste ukončili pouť Dark Poetou, nyní vás čeká už jenom odměna. Jakmile Anuhart padne objeví se tabulka v níž bude písmeno v závislosti na tom jakého počtu bodů za jaký čas jste dosáhli.


Nejžádanějším rankem je tzv. S rank, na který je potřeba získat více než 14 000 bodů v čase do 2 hodin (běží vám 4 hodinový odpočet), který pro vás znamená to nejcenější co lze získat a to bosse Tahabata Pyrelord, který má krom zlatých středů k anuhartským setům ještě v dropu ethernal zbraně, které jsou díky svým statistikám vhodné ke spojování.


Nyní už je opravdový konec dungu, jakmile jste si vybrali drop z vaší odměny můžete se odportit a příště třeba zkusit trhnout vlastní bodový rekord. Jenom pro informaci a motivačně na některých oficiálních serverech je na S rank požadováno 20 000 bodů za 2 hodiny.


Shrnutí nejdůležitějších informací:
1. Časový limit celého dungeonu je čtyři hodiny.
2. Odměnu po zabití Brigade General Anuhart tvoří ranky S, A, B, C, D
3. Nejžádanější je rank S – Tahabata Pyrelord na nějž je třeba získat 14 000 bodů v časovém limitu, kdy na odpočtu máte více než 2 hodiny (odpočet je 4 hodinový)
4. Samotní bossové vám dají 8196 bodů, průchod přes houbičky další 2200 bodů, je tedy potřeba získat na ostatních mobech cca 4000 bodů – což není problém, vzhledem k tomu co jsem psal o dranách atd...

Ranky:

• 14 000b - Tahabata Pyrelord čas : 2h - rank S
• 12 219b - Calindi Flamelord čas : 1,5h - rank A
• 10 913b - Vanuka Infernus čas : 1h - rank B
• 6 656b - Asaratu Bloodshade čas : 0,5h - rank C
• nesplníte-li ani jedno tak Chramati Firetail - rank D
• časový odpočet běží na 4hodiny - tzn. na Tahabata Pyrelord nesmíte překročit čas 2h zbývajícího času

Status serveru


Login  Server: Offline
Chat   Server: Offline
Game Server: Offline
TeamSpeak:   Offline
Players Online: 0
Asmodians Online: 0
Elyos Online: 0

Aktivita ve hře za:
24h       0 účtů,  0 hráčů.
Týden 0 účtů,  0 hráčů.
Měsíc  0 účtů, 0 hráčů.
(Veškeré údaje jsou Online.)

Verze: 4.7 (4.7.5.17)
Raty: 3x Základní (Info)

Automatický restart v 05:00

Top

Spolupráce

Doporučujeme!

Apartmány Braníčkov, to je luxusní ubytování pro rodiny s dětmi na Šumavě .

Právě přítomno: 16 Uživatelů